NÄYTTELYTULOKSIA - SHOW RESULTS - AUSSTELLUNGSRESULTATE

SC Amante's Imperator  - "Pera" 
ruskeatiikeri, uros - black mackerel tabby, male
synt./ born 25.4.2007

 


                    Pera - Supreme Champion 10.10.2010 Helsinki, BIV & NOM
 
   Best in Show 11.10.2009 Kirkkonummi

  

Grand International Champion - 23.8.2009                                              Pera CACS  VP - BIV Hyvinkää 5.6.2010

Pvm/Date/Datum Sertifikaatti/Certificate/Zertifikat Paikka/maa  City/Country  Ort/Land Tuomari Judge RichterIn
25.8.2007 Ex1 (pennut-kittens class 12)
Kuvia näyttelystä /pictures:  http://www.pbase.com/merjatee/rurok250807
Vantaa/Finland (RUROK) Bjarne Wikström (FI)
30.09.2007 Ex 1 (pennut - kittens class 12) Porvoo/Finland (Alfa-Felis) Bette Lind (DK)
21.10.2007 Ex 1 (pennut - kittens class 12) Vantaa/Finland (URK) Veikko Saarela (FI)
10.11.2007 Ex 2 (nuoret- juniors class 11) Forssa/Finland  (Ery Syd) Bjarne Wikström (FI)
19.01.2008 Ex 1 VP- BIV TP-NOM  KPN-BIS Helsinki/Finland (SUROK) Aase Nissen (DK)
01.03.2008 CAC (avoin - open) Kirkkonummi/Finland (URK) Minna Krogh (DK)
02.03.2008 CAC  Pictures/kuvia Kirkkonummi/Finland (URK) Marek Chadaj (PL)
26.04.2008 CAC  CHAMPION Helsinki/Finland (RUROK) Mario Ottino (I)
27.04.2008 CACIB (class 7) Helsinki/Finland (RUROK) E. Zagorskaya (RU)
12.10.2008 CACIB (class 7) Helsinki/Finland (Ery-Syd) Ina van Berkum (NL)
15.11.2008 CACIB (class 7) INT. CHAMPION Tallinn/Estonia (Felix) Elena Zagorskaya (RU)
16.11.2008 CAGCIB (class 5) Tallinn/Estonia (Felix) M. Koskenkangas (FI)
24.01.2009 CAGCIB (class 5) Lahti/Finland (SUROK) Helene Reiter (LI)
04.04.2009 CAGCIB (class 5) Helsinki/Finland (URK) Bjarne Wikström (FI)
26.04.2009 CAGCIB (class 5) VP-BIV Vantaa/Finland (RUROK) Tellervo Kass (FI)
06.06.2009 CAGCIB (class 5) Hyvinkää/Finland (Ery-Syd) Britta Busse (D)
01.082009 CAGCIB (class 5) VP-BIV Helsinki/Finland (SUROK) Britta Busse (D)
02.08.2009 CAGCIB (class 5) Helsinki/Finland (SUROK) Karl-Kristian Gulsett (NO)
23.08.2009 CAGCIB  GRAND INT. CHAMPION Vantaa/Finland (RUROK) Tellervo Kass (FI)
11.10.2009 CACS VP-TP- KP  - BIV- NOM - BIS Kuvia Kirkkonummi/Finland (URK) Marek Chadaj (PL)
28.11.2009 CACS (class 3) Helsinki/Finland (Ery-Syd) M. Koskenkangas(FI)
09.01.2010 CACS (class 3) Helsinki/Finland (SUROK) Lena Nordström (FI)
24.04.2010 CACS (class 3) Helsinki/Finland (RUROK) Bjarne Wikström (FI)
05.06.2010 CACS (class 3) VP- BIV  Kuvia Pictures
Video from the show
Hyvinkää/Finland (Ery-Syd) Kristiina Rautio (FI)
11.07.2010 CACS (class 3) Vantaa/Finland (URK) Fabrice Calmes (F)
31.07.2010 CACS (class 3) Helsinki/Finland (SUROK) Jette Eva  Madsen (DK)
22.08.2010 CACS (class 3) Helsinki/Finland (RUROK) Tellervo Kass (FI)
11.09.2010 CACS (class 3) Riika/Latvia (Rebuss) Lone Lund (S)
12.09.2010 CACS (class 3)VP- BIV  Riika/Latvia (Rebuss) Flavia Capra (I)
10.10.2010 CACS (class 3)VP- BIV - TP - NOM
SUPREME CHAMPION!! 
Pictures: Pera Supreme Champion
Helsinki/Finland (Ery-Syd) Magdalena Kudra (PL)
 

Kuva/Photo: Jan Nyström

Pera kategorian paras nuori 19.01.2008 Helsingissä
Pera BIS Junior at the show on Jan. 19, 2008 in Helsinki

Tallinna 15.11.2008 - International Champion

Helsinki, Ery-Syd 12.10.2008 CACIB

Pera - Vantaa 21.10.2007 - viimeistä kertaa pentuluokassa - The last time in kitten class

Show Results- Näyttelytuloksia

Home

SITE MAP - SISÄLTÖSIVU - INHALTSVERZEICHNIS   
Mitä uutta tällä sivustolla?
  What's New On This Site?

Email: Merja.Tolonennic.fi    

 

web statistics

"There are two means of refuge from the miseries of life:  music and cats."
Albert Schweitzer

Vote for my site at Cat Link!

Amante's Siberian Cats - Copyright 2001-2014 Merja.Tolonen